Turné LUNATIC GODS 2023 pokračuje v Trutnově – Voletinách

Slovenští folklore black metallers LUNATIC GODS vydají 21. listopadu své nové album „Vresovrenie“ na etiketě Black Hornet Productions a při této příležitosti vyjíždějí na turné po Česku a Slovensku. Další zastávkou turné bude hospoda Voletiny. Zde 25. listopadu spolu s LUNATIC GODS zahrají black deathoví válečníci PURNAMA, hradečtí METANOL a pardubická (nejen) metalcorová naděje DAY BEFORE.

LUNATIC GODS TOUR 2023

LUNATIC GODS prošli během své bohaté historie velmi zajímavým vývojem od náročného, technického thrash death metalu k současné folk black metalové podobě, aniž by ztratili své osobité kouzlo a svébytný styl. Není tajemstvím, že v sestavě kapely působí bubenické eso mezinárodního formátu Martin „Marthus“ Škaroupka.

LUNATIC GODS – „O Sekere, čo slabosť hľadala“

Turnovští PURNAMA se během posledních několika let propracovali mezi (nejen) extrémně tuzemskou metalovou špičku. Kapela v současné době připravuje nástupce úspěšného alba „Flame Of Rebellion“ a před nedávnem zveřejnila video ke skladbě „Light in the Void“ z alba Flame of Rebellion. Klip vznikl v dílně WOLL Design spojením záběrů z posledních koncertů kapely a grafickou stylizací textu skladby. Živé záběry pocházejí i z koncertu na festivalu Masters of Rock a HellPdays festivalu.

PURNAMA – MASTERS OF ROCK VIZOVICE festival 2023

METANOL zpestřují jinak ostřejší ladění koncertu směrem k písničkovosti a zpěvným melodiím. Moderní pohled na metal s příchutí melodického metalcoru (někdo tomu říká pop metal) a s vlivy dalších stylů včetně klasického rocku a hip hopových smyček ve stylu starších LINKIN PARK dělají z METANOLu velmi zajímavý artikl pro živou prezentaci. Zatím poslední zajímavostí budiž, že METANOL složili oficiální hymnu FC Hradec Králové „Votroci povstanou“.

METANOL – Votroci povstanou

Šťavnatý mix moderního melodického metalu a metalcoru má jméno DAY BEFORE! Kapela má nachystáno nové EP „Phoenix“, které vyjde začátkem příštího roku. DAY BEFORE rostou ve sebevědomou a svébytnou kapelu s osobitým pohledem na moderní metal. Stylová nejednoznačnost DAY BEFORE má potenciál oslovit i posluchače mimo metalcorové teritorium, o čemž se můžete na vlastní zrak a slechy přesvědčit přímo na místě.

DAY BEFORE – Crasher

Text: Jiří Vacek

Termíny koncertů turné 2023:

24/11/2023 Brno – klub První patro (Purnama, RCZ RAMMSTEIN Tribute, Mylions, Rosa Nocturna)

25/11/2023 Trutnov – klub Voletiny (Purnama, Metanol, Day Before)

30/11/2023 Bratislava – Randal Club (Purnama, Achsar, Plastery)

01/12/2023 Vrútky – RC Mlýn (Purnama, Achsar, Plastery)

02/12/2023 Poprad – Klub Rock Fabric (Purnama, Achsar, Plastery)

VSTUPENKY na jetnotlivé akce najdeš ZDE