LUNATIC GODS startují turné k novému albu z Prvního patra

Slovenští folklore black metallers LUNATIC GODS vydají 21. listopadu své nové album „Vresovrenie“ na etiketě Black Hornet Productions a při této příležitosti vyjíždějí na turné po Česku a Slovensku. První zastávkou turné bude brněnský klub První patro.

LUNATIC GODS TOUR 2023

Zde se 24. listopadu spolu s LUNATIC GODS představí black deathoví válečníci PURNAMA, domácí rockeři MYLIONS, power metalová stálice ROSA NOCTURNA a silným lákadlem budou jistě i RCZ – RAMMSTEIN TRIBUTE SHOW. V Brně rovněž proběhne i první křest alba.

LUNATIC GODS – Šialení Bohovia

LUNATIC GODS prošli během své bohaté historie velmi zajímavým vývojem od náročného, technického thrash death metalu k současné folk black metalové podobě, aniž by ztratili své osobité kouzlo a svébytný styl. Není tajemstvím, že v sestavě kapely působí bubenické eso mezinárodního formátu Martin „Marthus“ Škaroupka.

PURNAMA – Light in he void

Turnovští PURNAMA se během posledních několika let propracovali mezi (nejen) extrémně tuzemskou metalovou špičku. Kapela v současné době připravuje nástupce úspěšného alba „Flame Of Rebellion“ a před nedávnem zveřejnila video ke skladbě „Light in the Void“ z alba Flame of Rebellion. Klip vznikl v dílně WOLL Design spojením záběrů z posledních koncertů kapely a grafickou stylizací textu skladby. Živé záběry pocházejí i z koncertu na festivalu Masters of Rock a HellPdays festivalu.

MYLIONS – Čas Tvý rány nezhojí

Představovat brněnským fanouškům kapelu MYLIONS by vyznělo jako drzost, ale jistě neuškodí zmínit základní fakta o kapele. MYLIONS tvoří zkušení harcovníci Mirek Horňák – kytara (ex Kern, ex Titanic, ex Alband), Miloš Cukero Hořínek – zpěv (Elbereth, Black Jack), Honza Vrchota – klávesy (Yellowhammer, ex We2), Jiří Filler – basa (ex Kern, ex Randál, ex Avake) a Jiří Skula – bicí (Ellen Lenská & Band, Bixley). Kapela má na kontě dvě desky, stručně a trefně pojmenované I.Mylion a II.Mylion. Druhá deska si odbyla křest v dubnu tohoto roku v brněnské Melodce.

ROSA NOCTURNA – SVĚTLONOŠ

Domácí atmosféru zdůrazní power metalový klenot ROSA NOCTURNA. Vedle šťavnatých kytarových riffů a symfonických aranží se v tvorbě kapely objevují bohaté vokály a prvky lidové hudby. Vystoupení Rosy Nocturny není jen koncert, ale zážitek. Kromě pódiových rekvizit a kostýmů si kapela zakládá i na interakci s publikem a zve si fanoušky na stage. Odehrála již mnoho koncertů po boku českých i zahraničních kapel. To dělá z ROSA NOCTURNA výjimečnou záležitost, kterou si mohli náležitě vychutnat i fanoušci mimo českou kotlinu – zatím poslední album „Andělé a bestie“ vyšlo také v anglické verzi.

RCZ – Rammstein Tribute Show – Du hast

RAMMSTEIN jsou prostě fenomén a není proto divu, že po celém světě vznikají tributní kapely. Ani u nás nejsme výjimkou, RCZ – RAMMSTEIN TRIBUTE SHOW se maximálně blíží originálu jak interpretací songů RAMMSTEIN, tak i pódiovou show a kostýmy. RCZ mají za sebou množství koncertů nejen v Česku, ale i v zahraničí. V Prvním patře se tak můžete skvěle naladit na nadcházející koncert RAMMSTEIN příštím roce!

Text: Jiří Vacek

Termíny koncertů turné 2023:

24/11/2023 Brno – klub První patro (Purnama, RCZ RAMMSTEIN Tribute, Mylions, Rosa Nocturna)

25/11/2023 Trutnov – klub Voletiny (Purnama, Metanol, Day Before)

30/11/2023 Bratislava – Randal Club (Purnama, Achsar, Plastery)

01/12/2023 Vrútky – RC Mlýn (Purnama, Achsar, Plastery)

02/12/2023 Poprad – Klub Rock Fabric (Purnama, Achsar, Plastery)

VSTUPENKY na jetnotlivé akce najdeš ZDE