Vikingové The Federation vyrážejí na miniturné v České repubice za doprovodu šumperských SNAEFELL

Kapela Snaefell doprovází norskou kapelu The Federation, coby headlinera  na jejich miniturné po ČR spolu z brněnskou kapelou Malibu Shots.  Spolu si všichni zahrají 7.6. 2024 v brněnském hudebním klubu Melodka začátek v 19:30 hod. a 8.6. v pražském hudebním klubu 007 na Strahově, začátek v 18:30 hod. Vstupné, jak v Brně tak i v Praze přímo na místě u vstupu do klubu.  Můžete se těšit na pořádnou porci metalové muziky. Buďte u toho s námi.

The Federation

Norská metalová kapela The Federation pochází ze středního Norska z drsné krajiny vikingů a z krajiny nedostupných fjordů, čímž je také ovlivněná jejich tvorba. V roce 2022 vydala své druhé album s názvem „Towards The Sun“ v překladu Směrem k slunci. Album obsahuje devět skvělých skladeb.

Hrají ve složení Thomas leads kytara, Magnus hlavní zpěv, Qrian basová kytara, Robert bicí a kytara Pal Vegar. Je to jejich první vystoupení v České republice, na které se velmi těší a kde by chtěli blíže představit českému publiku svoji tvorbu.

The Federation – Towards

Snaefell

Šumperská heavy/power metalová skupina Snaefell byla založena v roce 2008 a její název je odvozen od islandské sopky Snæfellsjökull, ve které, je podle románu Julese Verna, cesta do středu země. Kapela vydala dvě dílčí alba, „Síla hudby“ (2009) a „Stratovulkán“ (2015), tvorba je vlastní a texty všech skladeb jsou v češtině. Žánrově jejich tvorba vychází z klasického heavy metalu doplněná samply se snahou o modernější pojetí. Kapela se může pochlubit několika videoklipy, kde například za zmínku stojí jejich poslední videoklip  Vzpomínky nevyhasnou, jehož režírování se ujal zkušený Michal Skořepa . Dále se kapela chystá vydat v roce 2024 další singl s videoklipem a chystá se na natáčení svého prvního a dlouho očekávaného uceleného alba.

Snaefell – Vzpomínky nevyhasnou

Malibu Shots

Někdo z vás možná ještě pamatuje dobu 80. a 90.let, kdy frčel heavy metal s velkými načechranými vlasy, s tygry, zebrami, leopardy a černou kůží. A kdo ne, může tuto dobu zažít s novou, mladou kapelou Malibu Shots, která vznikla teprve roku 2023 v Brně, a už letos jezdí po Česku se svojí autorskou tvorbou v angličtině, syrovými kytarovými riffy, taneční show a sexy outfity. V čele stojí frontman Jacob String, skladatel, multiinstrumentslista a nespoutaný zpěvák. Za kytarou Tommy Jane, skladatelka a organizátorka, vedle ní zakladatel kapely basák Nikki Nitro. Přesný rytmus celé sestavy udává bubenice Lucy.

KLUBOOFKA TV je mediálním partnerem turné!