Rockový majáles v Bystřici nad Pernštejnem zaduní svými kopyty již počtrnácté

Máj nejen lásky čas, ale zároveň i čas pro první open air festivaly. Jeden takový napíše již čtrnácté pokračování. Mluvíme o Rock Majálesu v lokalitě Zubří země na severovýchodu Vysočiny. Sportovní ovál za Lužánkami v Bystřici nad Pernštejnem bude hostit v sobotu 18. května od 14 hodin pestrou paletu osmi kvalitních kapel vyznávající rockový a metalový styl. Těšit se můžete na interprety z celé naší republiky a nebude chybět ani jeden zahraniční host.

Původně studentská akce přerostla v populární rockový festival, který si postupem času našel pevný termín v diáři rockových fanoušků nejen z Vysočiny, ale třeba i z jižní Moravy a dalších okolních regionů. „Náš festival vstoupil do druhé dekády své existence a je postavený na pohodové rodinné atmosféře, jak u vystupujících kapel, tak především mezi návštěvníky Rock majálesu, a proto se sem všichni rádi vracejí, “ uvedl Tomáš Krejčí, hlavní pořadatel festivalu.

Bystřický rockový festival nabízí krásné prostředí s travnatou plochou v klidné části města a dostatek místa, jak pro parkování, tak i pro stanování. Areál je pro návštěvníky festivalu dostatečně prostorný a nabízí veškerý komfort od stánků s pestrým občerstvením, regionálním pivem, širokým jídelním menu a nechybí i chill zóna ve velkokapacitních stanech. Oblíbenou atrakcí je i pojízdná kavárna ve tvaru konvice.

Letošní majálesové menu přichystalo rozmanitou nabídku kvalitních tuzemských rockově laděných kapel. Hlavními headlinery jsou jistě crossoveroví Forrest Jump se spřízněnými druhy power melodic deathovou partou Porta Inferi. Obě kapely navazují pokračováním na vydařené tour „Jeden tým“ a obě si připravily i společný set. Forrest Jump jeli v minulosti Monster meeting či jako předkapela populárního Traktoru. Přičemž charismatický Pepa Morávek působí na hudebním poli například v rockovém uskupení Bohemian Metal Rhapsody, založeném na spolupráci ostřílených zpěváků a hudebníků. Porta Inferi zase naplnila sály při tour s Panoptiko.

Forrest Jump – pozvánka

Dalším tahákem jsou valašští milovníci power metal melodií Donor. Kapela představuje velmi úspěšné album Devět křížů a jejich pyroefekty a mnohočlenný zpěv strhnou i neznalé fandy tvrdší, avšak melodické muziky.

A kdo bude tím zahraničním hostem? „Máme radost, že na našem festivalu vystoupí s novým zpěvákem i slovenský „Helloween“ Eufory. Tato kapela se svou charismatickou a přitažlivou modrovlasou bubenicí nenechá nikoho chladným,“ těší se na slovenskou třešinku na dortu Tomáš Krejčí.

Doplňme, že mezi vystupujícími budou dále i mladé dravé kapely rozviřující svěží vítr na poli tuzemské rockové muziky. Těšit se můžete na Hand Grenade, Metanol či Šamat s charismatickým dámským vokálem. A kvalitu byl měl přinést i Mirek Horňák (ex-Titanic, ex-Kern) se svou bandou Mylions. Vstupné na festival je stanoveno na lidovou cenu, tak aby přilákalo jak studenty, tak i rodiny. Na bystřický Rockový majáles jezdí posluchači napříč generacemi. První vlna startovala za opravdu studentskou cenu 250 Kč a příznivci dobré muziky si mohou vstupenky objednat ZDE

ROZHOVORY Z PŘEDEŠLÝCH ROČNÍKŮ

Branko z IROCK RÁDIO
EUFORY
HAND GRENADE

REKLAMA

Nový pořad s názvem WARNING VEEKEND na BLACK HORNET rádiu!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *