Brána jako do života… aneb recka od Medvěda (ALLMARA LIVE)

Mít dopředu zvládnutou teoretickou přípravy se vyplácí. Téměř místní – Vlašim je nedaleko – parta ALLMARA má venku stále poměrně čerstvou desku „Brána!“ a z ní především sestával koncertní setlist.

ALLMARA – LIVE

Pokud bych mohl mít nějaký „rybíz“ k produkčnímu zvládnutí alba (i když nic fatálního to není), Allmaří živák měl výrazný náboj navíc a skladby z desky měly znatelně živější atmosféru. Když k tomu navíc připočítám chuťový ocásek starého dobrého hard rocku a osmdesátkového rockového feelingu, nemám problém.

Chvíli jsem si lámal hlavu, koho mi jen barva a nakřáplý tón Honzova hlasu připomíná. Yes, mám to! Vzpomínáte si někdo na Mirka Imricha (TANGO, ALARM, ABRAXAS)?  Honza disponuje podobným hlasem jako Mirek a beru to jako nečekaný a milý bonus, že jsem si vzpomněl na své dětské hity (a ten Němec, co na mě zvoní u vrat, má zase smůlu).

Málo platný, jak dycynky říkal starej Vodvárka, kecat se nechá o čemkoliv do alelujá, ale pak to musí někdo udělat. Když tuhle větu vztáhnu na živé hraní, naživo se ukáže. Ukáže co? Odpovím si sám – jestli v reálu zvládnete všechno to, s čím jste se vytasili na desce a pokud možno i něco navíc. Jestli jsem jen trochu pochyboval, jak na tom ALLMARA v skutečnosti je, Čerčany mi zavřely dutinu ústní.


Skladby v záznamu:
1. Brána
2. Čas proti
3. Já takovej nechci bejt
4. Ona
5. Robin Úd
6. Vůně cigaret
7. V zákazu zastavení
8. Spartakus
9. Valkýry
10. Blázen

Text: Jiří Vacek

Foto: Petr Urbanec

KLUBOOFKA TV již připravuje videoklipy, ty odstartují v neděli 12.5.2024 v 10 hodin!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *