2. ročník festivalu HELLPDAYS nabídne na novém místě více muziky i překvapení

2. ročník mezinárodního charitativního festivalu HellPdays tento rok nabídne hned několik novinek. Letos proběhne festival ve dnech 8.–10. 6. 2023, což znamená, že se program rozroste na tři dny. Hrát se navíc bude na dvou scénách a ta hlavní bude o poznání větší než loni na Olešné. Nové bude i místo konání. Festival se přesune přímo do Frýdku-Místku na ul. Na Příkopě (vedle stadionu TJ Slezan, haly Polárka a Obchodního centra Frýda), což je cca 500 m od vlakového a autobusového nádraží.

100NA100

Navýšený počet dní a pódií samozřejmě přinese i mnohem více muziky. Milovníci thrash metalu se mohou těšit hned na dvě německé žánrové ikony. Kultovní DESTRUCTION letos slaví 40 let existence a na HellPdays přijedou slavit i se svou téměř přesně rok starou a výbornou řadovkou Diabolical.

Zcela novou deskou Invisible Queen (vyjde 14. dubna) se pak pochlubí i legendární HOLY MOSES, pro jejichž frontwoman Sabinu Classen to bude zároveň loučení s hudební kariérou. Příznivci téhle kapely by si toto vystoupení rozhodně neměli nechat ujít, neboť v téhle sestavě už je mockrát neuvidí.

Německá metalová scéna zde bude mít hodně silné zastoupení. Chybět nebude ani Roland Grapow (ex-Helloween) se svou powermetalovou smečkou MASTERPLAN. Další německá power/speedmetalová legenda IRON SAVIOR loni vydala 2CD Reforged – Ironbound, které bude jistě z větší části i součástí setlistu, neboť se jedná o nově nahrané největší hity kapely.

PURNAMA

Výčet německých zástupců ale zdaleka nekončí. Svou ‘Wizard land‘ sem opět přijedou objevit i powermetaloví WIZARD, kteří jsou u nás už nějakou dobu dobře aklimatizováni. A chybět nebude ani hodně agilní power/melodická parta VICTORIUS, která je na světě sice teprve 9 let, ale během této doby si stihla připsat na konto celkem 7 nahrávek včetně loňského počinu Dinosaur Warfare Pt. 2 – The Great Ninja War.

Pořádnou dávku epického death metalu pak do publika nasypou KAMBRIUM, kteří na sklonku loňského roku vydali cover/singl The Final Countdown – dost možná poslední odpočítávání před něčím novým… Co se týče dalších zahraničních hostů, fanoušci se mohou dále těšit na populární symphometalovou skupinu SERENITY z Rakouska nebo polské CRYSTAL VIPER v čele se zpěvačkou a nově i baskytaristkou Martou Gabriel. Jejich krajané TSA MICHALSKI NIEKRASZ KAPŁON připomenou nejen kultovní hity legendární kapely TSA, ale jistě představí i songy aktuálnější.

ERIN

Bohaté zastoupení bude mít i domácí scéna. Se svými výbornými loňskými počiny se představí například českobudějovičtí SEVEN či hard & heavy parta BASTARD z Havířova. Zcela čerstvou záležitostí S peklem smířený se pochlubí severomoravští LAUTR. Pořádné black/deathové dusno pak slibují pekelníci z kapely PURNAMA, naopak pohodový rokec bude možné slyšet v podání přímo místní skupiny 100NA100.

Dále se představí rock/metalová ALŽBĚTA, zkušená powermetalová parta EAGLEHEART, hardrockoví DORIEN nebo třeba i loňští účastníci DANGAR SIX a AHARD. Na přidané druhé scéně pak budou vystupovat zatím poměrně mladé nebo nepříliš okoukané kapely, jako jsou EPIDEMYERINFINAL DESTINYJOKERʼS IVMADRAINNOMURA a UNDER THE SKIN.

SEVEN

Jak už bylo uvedeno, HellPdays je charitativní festival a podobně jako loni bude spolupracovat s Oblastním spolkem Českého červeného kříže ve Frýdku-Místku. Ten bude podpořen především díky připravovaným aukcím, které se v loňském roce shledaly se slušným ohlasem. Co bude předmětem aukcí, zatím pořadatelé tají, ale údajně se bude jednat o něco zcela výjimečného a každá z dražených věcí bude samozřejmě podepsána vybranými kapelami.

Momentálně probíhá poslední pátá vlna předprodeje v českých a slovenských sítích TicketLIVE. Aktuální cena je 1199 Kč / 50 €. Na místě bude jednotná cena 1299 Kč. K dispozici jsou i VIP vstupenky za 3300 Kč / 138 €.

Více najdete na FB stránkách festivalu: https://www.facebook.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *