„DRUHÝ MYLION“ pokřtěn, hlásí brněnští rockeři Mylions

V pátek 21. dubna 2023 v brněnské Melodce proběhl křest již druhého CD kapely MYLIONS s názvem II.MYLION. Moderování celého večera se zhostila Daria Hrubá (Loretta). Jako předkapela se nám představila a skvěle nastartovala publikum kapela Morava.

MORAVA

Dobře sestavený line up začíná skladbou Carpe diem v překladu Užívej života, poté si dáváme Závrať, Padám, Život jak volný pád, Čas tvý rány nezhojí. Trefné názvy a texty písní jsou kombinací obou alb kapely MYLIONS, která svým již druhým albem dozrála jak víno i trošku přitvrdila. Ale za mne jí právě toto více sluší. Po skladbě Na dně se pouštíme do II.MYLIONU a jeho křtu, kterého se ujala Daria Hrubá (Loretta) a obrovské překvapení pro nás byl „Mylionový“ dort od Milušky Pekové.

MYLIONS – Carpe diem

Pokračujeme dál s Devět životů, Dáma král, Mě se neptej, až ke skvělé předělávce, kterou zná snad každý a je z nového alba, Kdybych já byl kovářem. Na minulém albu zazněla i předělávka Lásko voníš deštěm, která se též povedla.

MYLIONS&LORETTA

Třešničkou na dortu bylo přidání druhé kytary Mirkovi manželky Pavly Horňákové (Loretta). A skvělé skladby Setkání v podobě duetu se zpěvačkou Dariou Hrubou (Loretta) a Milošem Cukero Hořínkem. V závěru zazněly i dva přídavky Závrať a Cesta do pekel.

MYLIONS – Závrať

Celý křest byl provázen skvělou atmosférou. Kapelám a všem zúčastněným děkujeme.

Veškerou hudbu na nové CD vytvořil frontman a výborný kytarista Miroslav Horňák, text je z pera známého baskytaristy a grafika Libora Machaty. Klávesák Jan Vrchota je postaral o grafiku a Pavel Kunčík o fotografie, fotil i na křtu. CD bylo natočeno ve studiu Sonidos.

Text: Mirek Černý

Foto: Pavel Kunčík

CD „II.mylion“ zakoupíte na webu: http://www.mylions.cz/