Blaze Bayley rozehřál plzeňskou ŠEŘÍKOVKU

Blaze Bayley při svém Evropském turné se zastavil i v Plzni v Šeříkovce 16.03. 2024.

Blaze Bayley si ke svému Evropskému turné přizval kapelu Absolva taktéž z Británie. S tím , že Absolva dělala předkapelu a i doprovázela Blaze Bayleyho v jeho vystoupení, takže Absolva z podia neslezla tři hodiny, dobrý výkon. To, že je Blaze Bayley stále brán v Česku jako stálice heavy metalu dokazuje vždy plný klub nebo KD. A nebylo tomu ani jinak v Plzni. Šeříkovka s dobrým přístupem dostupnosti i dobrým zvukem je topkou.

Absolva existuje v plné palbě přibližně od roku 2012. Pochází z Manchestru s hudebním zaměřením  hardrock/melodick metal. Řekl bych, pokud budou takto pokračovat ještě hodně o nich uslyšíme. Jejich tvorba je lehce odlišná od podobných skupin, kde mají za dobu 12 let na svém kontě pár hitovek, které jsou rozpoznatelné, takže až je uslyšíme/uslyšíte příště kdekoliv hrát, příkladně v rádiu, budete vědět, že jde právě o tuto skupinu – Absolva. Evropu mají sjetou křížem krážem, a zavítali i do jižní Ameriky. S Blaze dobrá volba vyjet na tour, i když v X státech už byli, na své konto si mohou připsat další státy.

O Blaze nebudu psát nic pro informaci. Toho snad všichni znáte po 50 letech na heavy metalové scéně, je prostě Blaze – Blaze. Jen k tour 2024, spolukapelu vybral na jedničku.

Odložené tour z roku 2023 kvůli zdraví Blaze Bayley proběhlo v letošním roce 2024 skoro na chlup, alespoň v daném měsíci. Takže kdo zakoupil lístky v loňském roce, platili i letos. I když se domnívám (to nevím) stejní lidé by stejně přišli a zakoupili když už né loni, tak letos. Poměrně dobře naplněný sál (z mého hlediska tak akorát) ze 2/3 což bylo přibližně okolo 500 lidí, nepočítal jsem to. Na začátku jsem psal že má Šeříkovka dobrého zvukaře (Láďo díky ti) a dostačující odvětrání kdy nepadnete do bezvědomí, tak jak tomu je občas jinde.

Začátek bez skluzu 20:00 hod příprava, 20:13  Absolva začíná svůj skoro hodinový set s naprosto parádní jízdou. Nečekal jsem takový výkon. Naprosto živelné nasazení se spoustou hitovek, které si pamatuji ještě teď. Tak tomuhle říkám rozjezd. Tak na tuto partu jsem ochoten jet i kdyby hráli sami. Plzeň – to byla pánové jízda.

Po skončení minimální přestávka, kdy muzikanti z  Absolva vesměs neslezli z pódia, neb doprovodili Blaze Bayley na hudební nástroje. Na podiu se objevil kus Britské heavy metalové historie. Vypisovat co vše Blaze zahrál nebudu, prostě zazněli hitovky plus část nového alba. Blaze má rád při svých vystoupení i legraci, takže opět došlo, což je super k vtipkování a menšímu divadélku. Dosti mě potěšilo poděkování českému publiku za pro něj naprostou neuvěřitelnost. Na těch pár koncertech co v republice (Česká republika) je, vyprodal veškeré nosiče CD i LP, takže dál pokračuje jen s trikama a podobně. Z toho i on byl dosti unešen, kolik lidí v Česku, na Moravě a ve Slezsku má stále zájem držet živou hudbu. Tak ono je trochu ve známost že jsme krajinou kde se na koncertech také dosti prodává.

Jednoznačně začátek sezóny je tato akce zatím pro mě top. Těšiti se budu na rok 2025 kdy jsou podepsány některé vystoupení opět v Česku, na Moravě, ve Slezsku a i na Slovensku už teď. No Blaze snad vezme toho po této zkušenosti s sebou více. Jen mimochodem,  Absolva LP desky které měla v Plzni, tak po skončení celého vystoupení zůstali jen Cdčka. Palec nahoru, Plzeň nezklamala.

Text a foto: Alan Rohan

REKLAMA

Rádio plné dobré rockové a metalové hudby!!!

BLACK HORNET RADIO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *