„VZPOMÍNKY NEVYHASNOU“, power metalisté Snaefell uctívají památku obětí druhé světové války

Píseň Vzpomínky nevyhasnou vznikla jako památka obětem tragédie ze dne 13.7. 1943, kdy byla poklidná vesnice Český Malín obsazena německými jednotkami, které vesnici vypálily a obyvatele bez rozdílu věku a pohlaví povraždily. Dosud není jasné, jaký byl pravý důvod tohoto činu.

SNAEFELL – Vzpomínky nevyhasnou

Skupina Snaefell se tohoto tématu ujala, protože všichni její původní členové pochází z nástupnické obce Nový Malín. Ta leží u města Šumperk a nese dál odkaz této události. Záměrem je nejen uctění památky obětí a poděkování pamětníkům, kterým je už většinou přes 90 let a stále neúnavně vypráví svůj příběh, ale také oslovení mladších generací moderní audiovizuální formou.

Námět vznikl v roce 2018 a píseň měla být původně jen akustická. Teprve později se zrodil nápad rozpracovat ji a natočit k ní i výpravný videoklip. Dějové linky měly být natáčeny přímo ve vypálené obci, ale události posledních let vše komplikovaly a datum vydání bylo stále odkládáno. Nakonec se vše podařilo a premiéra videoklipu byla stanovena na 13.7.2023, tedy 80. let od tohoto hrůzného činu.

Mix a mastering probíhal v DS studiu Davida Spilky v Olomouci. Kamery a režie se ujal Michal Skořepa. Velké díky patří všem, kteří se na tomto díle podíleli a pomohli s jeho realizací.

REKLAMA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *