Předpovídají Horizont v novém singlu a klipu Pravdivý nádech budoucnost?

Kapela Horizont se opět hlásí s novým singlem a videoklipem, tentokrát nazvaným Pravdivý nádech. Píseň pojednává o situaci, která se rok a půl po vzniku písně žel skutečně odehrála.

Horizont – Pravdivý nádech

Nejdříve naživo, pak do studia

Horizont obvykle oficiálně vydává novou skladbu až poté, co píseň úspěšně projde živým hraním. Ani Pravdivý nádech nebyl výjimkou: kladné reakce fanoušků skladbě zajistily studiovou nahrávku a videoklip. Mix a mastering si vzal na starost renomovaný odborník Martin Holly Hollandr.

Co autor při psaní netušil

Skladba Pravdivý nádech pojednává o konci vztahu dvou lidí, z nichž jeden chtěl do poslední chvíle vše zachránit. Frontman Honza Černocký při psaní ještě netušil, že právě touto situací bude zanedlouho skutečně procházet. Není tomu poprvé, kdy má jeho píseň podobnou historii: skladba Mohl bych ti vyprávět je věnována členu rodiny, který v době jejího vzniku nebyl teprve pár hodin mezi námi – bez vědomí autora.

Neotřelý pohled na vážnější téma

O videoklip Pravdivý nádech se postarala DOMAProdukce, scénář je dílem Dominika Zbořila. Točilo se v místech, ke kterým mají členové kapely určitý vztah: starý klub Paradise ve Velkém Ořechově, v ZUŠ Luhačovice a v nové luhačovické sokolovně. Tématem klipu jsou černé myšlenky a pochybnosti, které skladbou prostupují. Není žádným překvapením, že Horizont nabízí neotřelý pohled na vážnější témata, historie vzniku písně však přece jen nutí k zamyšlení.

Horizont – Pravdivý nádech

WEB