Lunatic Gods zasedli k hostině se ŠÍLENÝMI BOHY

Slovenští folklore black metallers LUNATIC GODS streamují již druhý song z chystaného nového alba „Vresovrenie“ (Black Hornet Productions 2023´). Singl „Šialení Bohovia“ je zároveň již druhým videoklipem z chystané novinky a režie se opět ujal známý český režisér Mejla Basel.

Říká kytarista kapely Luboslav: „Druhý singl z naší nové desky představuje protipól k prvnímu, který jsme představili pár měsíců dozadu. A zatímco „Sekera“ má spíše naši klasickou blackovou polohu s elementy lidové muziky, „Šialení Bohovia“ je jednoduchý a rychlý, thrashově agresivní song s folklórním „vibe“. Ta píseň si to řeže od začátku do konce a už teď se těším na její živé provedení a pogo fans pod pódiem. A i když se pravděpodobně jedná o snad nejjednodušší píseň, jakou jsme kdy stvořili, tvoří krásný protipól k technickým a složitým věcem na novém albu.

Pokračuje kytarista Ičko: „A to tam původně ani neměla být. Když mi Lubík ještě v temných časech korony pouštěl všechny jeho nové songy a nápady na nové album, k tomuto se vyjádřil, že to asi vyhodí. Hned mu říkám – nebuď blázen, konečně něco rychlého, přímého a veselého. Tak se naštěstí dal ukecat a společně kapelově jsme na ní zapracovali. Výsledkem je krásné zpestření alba s třešničkou na dortu v podobě Lečova parádního textu, kde si tak trochu střílíme i sami ze sebe, ale v souvislosti aktuálních světových náboženských událostí vlastně Leco textově předběhl dobu, až z toho zamrazí. Ale na koncertech to věru bude mazec, přesně jak říká Luboslav.“

Do třetice se přidává i frontman kapely Emil: „Mě hlavně potěšilo, že se nám tentokrát podařilo v písni, ale i celkově na albu, folklórní elementy více ponořit do muziky a že společně vytvářejí ucelenou jednolitou složku. Heavy i lidové elementy společně splynuly v jednu ucelenou masu. Album je těžké a metalové, ale při jeho poslechu jako byste stále měli pocit, že někde pulzuje lidovka a smyčce a cítíte to propojení s minulostí. To se nám podařilo při mixu snad poprvé za celých 29 let.

Nové album vychází u agilní české firmy BLACK HORNET PRODUCTIONS. Nejprve jako CD, následně se objeví MC verze a před letními festivaly 2024 je naplánováno vydání jeho LP-desky. Poprvé bude v prodeji na křtu alba v Brně 24.11.2023. Následovat bude turné s kapelami PURNAMA, ACHSAR, PLASTERY, METANOL, ROSA NOCTURNA, MYLIONS, RCZ a DAY BEFORE.

Termíny koncertů turné 2023:

24/11/2023 Brno – klub První patro (Purnama, RCZ RAMMSTEIN Tribute, Mylions, Rosa Nocturna)

25/11/2023 Trutnov – klub Voletiny (Purnama, Metanol, Day Before)

30/11/2023 Bratislava – Randal Club (Purnama, Achsar, Plastery)

01/12/2023 Vrútky – RC Mlýn (Purnama, Achsar, Plastery)

02/12/2023 Poprad – Klub Rock Fabric (Purnama, Achsar, Plastery)

Premiéra na BH rádiu

Skladbu uslyšíte exkluzivně poprvé také na BH rádiu, vlastněném BLACK HORNET PRODUCTION.