Krnovský metalový festival NORTH- EASTERN OPEN AIR žije a můžete se těšit na jeho jedenáctý ročník!!!

Termín je pro tento rok stanoven na sobotu 15. 07. 2023 a tentokrát jste vítáni v novém areálu TJ SOKOL Chomýž (Krnov, Krásné Loučky) již od zaběhnutých 14 hodin.

Věřím, že díky sportovnímu prostředí takto bude možno vtisknut festivalu novou tvář a nový areál přinese další výhody, možnosti a lepší zázemí.Se změnou areálu přichází také nový festivalový „kuchař“, takže piva a klobás bude pro všechny dost. A nyní pojďme k tomu, jaké hudební menu Vás čeká tento ročník.

TARTAROS – Blackout The Sun

Jsem skutečně rád, že jedenáctý rok se ponese v duchu účasti dvou zahraničních hostů a také toho nejlepšího, co naše metalové scéna nabízí.

BLACK ADDER hardcore metal z Valašského Meziříčí. To jsou adepti na úvodní slovo a vězte, že česky zpívaný metal od podlahy nenechá nikoho v klidu.

TRIBES OF MISERY z Olomouce už měli možnost se na krnovských pódiích prezentovat. To, že opakování je matka moudrosti, v tomto případě neplatí doslova. Nyní se posunuli do škatulky progressive death metal a oproti dobám minulým představí nového zpěváka i těžkotonážní materiál.

Svůj technicky dokonalý metal z Mohelnice přijedou představit kluci z ARCHEONIC. Kdo měl už možnost tuhle kapelu vidět, si rozhodně nenechá ujít jejich skvělou jízdu obohacenou nadstandardními hráčskými výkony. Radost poslouchat.

Zkusme zapátrat v paměti na nějakou skvělou kapelu z Velkého Meziříčí. A jestli si vzpomenete na BAD VICTIM hrající death- soul, tak jste na správné adrese. Od dob minulých přijedou ostřílení borci představit čerstvý materiál a ukázat, jak vypadá vystoupení vyhraných týpků. Festival už je v plném proudu a hned se zajedeme podívat k sousedům na Slovensko, jak tam umí hrát metal core.

BREAKING THE TAROT

Až z dalekých Košic dorazí chalani z BREAKING THE TAROT a předvedou to nejlepší, co se v nich skrývá. Řekl bych, že jistou zárukou kvality bude fakt, že v kapele kraje na kytaru René Blahušiak, kterého si jistě starší fans mohou pamatovat z death metalové legendy DEMENTOR.

Pomyslná laťka kvality stoupá výš a výš a na řadu přichází další zahraniční hosté DON GATTO pocházejícího z maďarského Szekszardu a hrajícího hard core světové extra třídy. Zárukou kvality budiž fakt, že hráli na pódiích s kapelami jako například PRO-PAIN, HATEBREED, FIRST BLOOD, MADBALL, NAPALM DEATH. Kdo zná, ví, že si jejich set nemůže nechat ujít.

DON GATTO

Jako předposlední kapela k nám přijedou zahrát Bzenečtí thrash metalisté SHAARK. Podle mého názoru není to nejlepší z českého thrash metalového rybníku ARAKAIN, ale právě zrovna SHAARK, který už brázdí pódia od roku 1991 a považuji za velkou čest, že přijedou svou skvělou práci předvést také na pódium toho našeho festivalu malého krnovského.

Jako poslední položka programu NORTH- EASTERN OPEN AIR vystoupí domácí tartarO:s boys & girl. Hard core crossover punk s příměsí mandragory by mohl jistě být důstojnou tečkou již tak dosti nabitého programu.

tartarO:s

Následuje složka nehudební v podobě tradiční loterie s věcnými cenami nejen hudebního rázu. Přijďte se pobavit, uvolnit, nadechnout se svěžího vzduchu, poklábosit s přáteli, zapařit na kapely, dát si něco dobrého. Musíte si jednoduše udělat radost. I přes malinké zvýšení ceny v souladu s měřítky probíhající inflace je 250 korun českých důstojnou cenou, které určitě nezruinuje žádnou domácnost. Příznivá cena je zatím stále možná díky neutuchající podpoře Města Krnova!!!

REKLAMA

Festival podporuje rádio HEY, nové informace poslouchej!!!

https://heyradio.cz/

https://heyradio.cz/play-hey.html

APLIKACE: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.BikesMedia.HeyRadio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *