Festival South of Heaven vám přináší rozhovor s ARCHAIC, thrashovou smečkou z Maďarska

Další těžkotonážní bandou v thrash žánru budou Archaic, kteří jsou srovnáváni s kapelama jakými jsou Testament, Slayer, Kreator nebo the Haunted. Pokud se nic nepokazí, tak tohle bude další jízda. Ouuuuu yesss

SOUTH OF HEAVEN

Alan – Ahoj bando. Kdy jste se dozvěděli o tomto festivale?

Peter – V listopadu 2023, jsme byli požádáni, zda si chceme zahrát. Tak od té doby.

Alan – Když jste se o festu dozvěděli, koukli jste i na předešlé ročníky? Nebo South of Heaven mapujete dýl?

Peter – Ano, vždy se podíváme na festivaly, o kterých jsme ještě neslyšeli, abychom viděli, kde přesně se nachází, abychom si mohli vypočítat cestovní náklady atd., a abychom si o tom udělali obrázek obecně, jaké kapely tam hrají atd.

Alan – Tuto otázku pokládám pokaždé, u každého ročníku, tak ji položím i vám. Už jste hráli někdy v lomu? Co na to říkáte?

Peter – Ani ne, takže se moc těšíme. Osobně mám tyto speciální lokace rád, zvláště pokud je to někde venku, ve volné přírodě.

Alan – Prozraďte nějaké zajímavé místa kde jste si už zahráli koncert, nebo festival. Třeba vlak, letadlo, loď, strž …..?

Peter – Nevím, jestli lze loď v dnešní době považovat za výjimečné místo, jednou jsme hráli. Ve skutečnosti je v Budapešti oblíbené koncertní místo A38, což je loď kotvící na břehu Dunaje, tam jsme měli koncert. A minulý rok v Chorvatsku jsme hráli na Goathell festu, který se konal v pevnosti z 19. století u moře v Pule, to bylo také trochu speciální.

Alan – Co máte nového od začátku roku 2024? Album, změna v sestavě atd ….?

Peter – Skoro nestíháme odepisovat a potvrzovat nové a nové nabídky na koncerty a festivaly na tento rok, což jsme rádi že tak rosteme. V březnu odehrajeme kratší set God Dethroned v Evropě a v létě vyrážíme na různé festivaly v Maďarsku a v Evropě (včetně toho vašeho 🙂). Mezitím jsme také začali pracovat na čtvrtém albu.

Alan – Na South of Heaven přivezete co? Myšleno v repertoáru? A nebo i pokud s sebou povezete nějaké překvapení, ven s tím.

Peter – Dodáme best-of set z našich nejsilnějších písní, zaměříme se i na naši nejnovější desku. Naše sestava bude speciální, protože zhruba v té době se narodí první dítě našeho bubeníka Csaba, takže budeme hrát s náhradníkem.

Alan – Co děláte když nehrajete?

Peter – Všichni jsme zaměstnáni. Csaba pracuje jako manager pro Maďarské národní divadlo, László – kytarista se zabývá logistikou pro dopravní podnik, Gábor – basista je zemědělský inženýr a já jsem učitel na střední škole. .

Alan – Váš kout, vaše domovina – jak se vám tam hraje? A nějakou perličku můžete říci/napsat?

Peter – Maďarsko je malá, ale velmi krásná země se spoustou skvělých undergroundových metalových kapel, vynikajícím kořeněným jídlem a Palinka (maďarská brandy). Víceméně ukážeme z každého kousek: metalová část je jasná, náš merch obsahuje jedny z nejlepších ručně vyráběných chilli omáček v zemi a také s sebou vždy nosíme malou lahvičku Palinka, abychom se zahřáli. Kdyby měl někdo zájem ochutnat, nabídneme.

ARCHAIC

Alan – Bylo by něco, co na sebe prásknete, a nikde jinde jste to ještě neřekli, nebo nenapsali?

Peter – Ne, myslím, to co jsem řekl stačí, zbytek ukážeme na pódiu. 🙂

Alan – Na co (nač), nebo na koho se na festivale South of Heaven nejvíce těšíte?

Peter – Vždy mi bylo opravdovým potěšením hrát v České republice, myslím, že tato země má velmi oddané a otevřené metalové publikum (a podle mého názoru nejlepší piva v Evropě), takže se opravdu těšíme. Co se týče kapel, o žádné z nich vlastně nic nevíme, takže jsme zvědaví i na vystupující.

Alan – Díky za rozhovor pro nás a pro návštěvníky festivalu South of Heaven. Uvidíme se na pódiu. Se mnou určitě, já jsem ten co to vše uvádí a v čas vás z pódia vyžene kvůli prostoru pro další kapelu.

Peter – Moc děkujeme, uvidíme se v moshpitu lomu!

Autor: Alan Rohan

REKLAMA

Jedna odpověď na “Festival South of Heaven vám přináší rozhovor s ARCHAIC, thrashovou smečkou z Maďarska”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *