ENDEE

Dělat muziku pro radost, bavit se, společně si zahrát a strávit čas s přáteli. To jsme chtěli a splnilo se nám to. Vydali jsme u toho ale dvě alba, odehráli desítky koncertů, vyhráli soutěže, navrhli trička a čepice a získaly jsme si skvělé fanoušky. Pro muzikanta splněný sen. Když se 11.11. 2015 sešel náš frontman s houslistou a řekli si, nezaložíme kapelu? Bubeníka, kytaristu, basáka, víš? Se vším všudy. Nevěděli ještě, že se jim to celkem slušně rozjede.  Stylově se spoutat nenecháváme a každý z nás nechává v hudbě silnou stopu. Především kytarista a zpěvák Kléma a zpěvačka Bětka, kteří přináší  autorskou hudbu do zkušebny, kde se na skladbách pracuje. Autorský podpis každého z nich poznáte jednoznačně. Folk rockové podání s realistickým pohledem na život je Honzova parketa, Bětka má různorodá témata, tvrdší ražení a hodně písní je v angličtině.

Endee v Nároďáku Jaroměř

Jako první jsme vydali debutové album Litr písku. Tady převládá tvorba Honzi Klementa, nejstarší písně dostávají nové aranže. V roce 2018 už nás bylo v kapele šest a šlo to dobře, koncerty se hrnuly a my měli už songy na dalším album. Tohle album bylo ale jiné. Mělo opravdovější atmosféru, nové aranže, dechovou sekci a vokály. V létě 2019 jsme vyhráli TPCA Beat Fest v Kolíně. Výhra v soutěži a Startovač ,  nám finančně pomohli dotáhnout to do konce. Fanoušci opravdu zaváleli a přejeli o polovinu cílovou částku. Album Whiskozita jsme v Českých Budějovicích zdárně dotočili a že to byla jízda! Album je průletem několika žánry a vtáhne vás do dění v kapele a života jejich členů. Nové písně srší pozitivitou. Inspirují nás naše průšvihy, lásky, ale i alkohol a zázraky života.

A pak byla karanténa a my se moc neviděli, nezkoušeli, nehráli. I tohle divné a dlouhé období mělo ale svoje pozitiva. Skládali jsme a už máme písničky na třetí desku!

Mezitím se nám povedl natočit videoklip k hlavní písni Whiskozita, který ukazuje tvrdou realitu života alkoholika a opět vychází z našeho prožitého příběhu.

Aktuálně má naše kapela 11 členů a někdy je to honička nás všechny nahnat na pódium. Přibrali jsme trubku, pozoun, saxofon, další zpěvačku Alici a nejmladšího člena Robina, který ovládá elektronický pult se synťáky a pianem. Naše koncerty se proměnili ve velkou show, která nás neskutečně baví a užíváme si to. Hudbou se neživíme, hudba nás ale zásobuje neskutečným množstvím pozitivních zážitků, za které stojí  dřít.

Jestli jste zvědaví, jak vypadáme a jak nám to hraje, mrkněte na  www.endee.cz nebo na youtube.com.

Možná se ještě ptáte, proč se jmenujeme endee? Přijďte na koncert a dozvíte se to ! 😊