100na100 nechali shořet SVĚT

Kapela 100na100 má za sebou tři alba, poslední album „Blbej ro(c)k“ vyšlo v roce 2021. Několik songů nového alba vzniklo vlastně v pauze, kterou kapela ohlásila loni na podzim po skončení festivalové sezóny, protože zpěvačky Naty se chystala přivést na svět dvě posily do vokální sekce, jak sama říká. Dvojčata Anna a Ella si ještě počkají na své první vystoupení, ale Naty je zpět a letošní sezónu již byla v plném zápřahu.

100na100 – Svět už shořel

Nosná píseň, která dala i jméno nového alba se jmenuje pochopitelně Svět už shořel a současně s ní vyšel koncem listopadu i klip. Natáčel se na Těrlické přehradě a živě na koncertech kapely 100a100. Kameraman, scénarista a režisér Stanislav Rýc využil také umělou inteligenci k dotváření scén, atmosféry i pro simulaci samotného světa v plamenech. Podle jeho slov už bude AI přítomna ve všech budoucích klipech kapely. Členové kapely prohlašují, že Standovi plně důvěřují a skočí za ním i do vody, což někteří pro dobro klipu a na pokyn režiséra stejně udělat museli a v přehradě skončili.

100na100 – Svět už shořel

V klipu se objeví i Démoni z Orlové. Démoni a 100na100 se setkali na festivalu Hellpdays v roce 2022 a Démoni vystoupili s kapelou v právě v songu Svět už shořel. A tady mohli diváci poprvé vidět ohňovou show ve spojení s tímto songem. Ohlasy byly bouřlivé, kapelu a Démony to svedlo dohromady a pro rok 2024 chystají sérii společných vystoupení.

PODCAST

100na100

Skladbu „Svět už shořel“ uslyšíte exkluzivně na těchto rádiích:

HEY RÁDIO

BLACK HORNET RÁDIO