Heavy metalová úderka SNAEFELL svou sopečnou silou rozproudí druhou stage Masters of Rock

Heavymetaloví úderníci Snaefell ze Šumperka budou opět mít možnost si zahrát na multižánrovém jubilejním 20 ročníku Masters of rock ve Vizovicích v areálu likérky R. Jelínek. Termín jejich vystoupení se uskuteční ve čtvrtek 11.7. 2024 v 15:05 na druhé stage. Všichni kdo přijedou mají možnost se stát přímými účastníky natáčení jejich dalšího videoklipu, kde představí svůj nový singl Surtur. Neváhejte, dorazte a nenechte si ujít jedinečnou podívanou. Buďte u toho s námi.

Kapela Snaefell vznikla v roce 2008 a má za sebou vydání dvou alb a to „Síla hudby 2009“ a „Stratovulkán 2015“. Ke čtyřem singlům si natočila videoklipy a snaží se koncertovat po celé republice. Kapela se postupně rozvíjí a doznala značných změn jak v aranžích tak i ve složení. V poslední době se potýkala se změnami, kdy z kapely v roce 2023 odešel kytarista Ondra Hýbl a tak kapela musela začít hrát s jednou kytarou. Avšak náhrada na sebe nenechala dlouho čekat a kapelu posílil nový mladý a nadějný kytarista Richard Kolář, který se poprvé představí na 20. ročníku Masters of rock ve Vizovicích. Kapelu také posílila hostující zpěvačka Alena Mátychová, která svým vokálem obohatila a podtrhla výraz skladeb, kdy za zmínku stojí připomenout song „Vzpomínky nevyhasnou“.

Kapela navázala  spolupráci s norskou kapelou The Federation, s kterou nedávno absolvovala dvoudenní turné v Brně v hudebním klubu Melodka a druhý koncert proběhl v Praze na Strahově v klubu 007. Kapela začíná pracovat na svém novém videoklipu „Surtur“ a chystá se v příštím roce 2025 vydat své první ucelené album.